M6-1 21 mm 45 deg Grease Fitting
SKU: GF6MM45
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$1.69
- Buy 25 for $1.52 each and save 10%
- Buy 100 for $1.27 each and save 25%
Features
Specifications
Grease Fitting, 45 deg, M6-1, 21 mm Overall Length, 5.5 mm Shank Length
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section M2 |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.30" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 0.85" |
| Angle | 45 deg |
| Thread Size | M6-1 |
| Overall Length | 21 mm |
| Shank Length | 5.5 mm |