Features
Specifications
Grease Fitting, 90 deg, M8-1, 18 mm Overall Length, 5.5 mm Shank Length
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section M2 |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.25" |
| Package Width (in) | 0.75" |
| Package Height (in) | 0.65" |
| Angle | 90 deg |
| Thread Size | M8-1 |
| Overall Length | 18 mm |
| Shank Length | 5.5 mm |