M8-1 17 mm Straight Grease Fitting
SKU: GF8MM
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$0.65
- Buy 25 for $0.59 each and save 9%
- Buy 100 for $0.49 each and save 25%
Features
Specifications
Grease Fitting, Straight, M8-1, 17 mm Overall Length, 6 mm Shank Length
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section M2 |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.33" |
| Package Width (in) | 0.33" |
| Package Height (in) | 0.66" |
| Type | Straight |
| Thread Size | M8-1 |
| Overall Length | 17 mm |
| Shank Length | 6 mm |