Features
Specifications
The Zip-Toggle is a self drilling hollow gypsum wallboard anchor designed to provide superior performance without the need to pre-drill larger diameter holes. The Zip-Toggle is packaged with its own No. 6 x 2" lubricated screw.
| Brand | Dewalt Anchors |
|---|---|
| UPC | 075352022956 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16, Section A1 |
| Package Length (in) | 3.00" |
| Package Width (in) | 5.30" |
| Package Height (in) | 3.20" |
| Manufacturer Part Number | 02295-PWR |
| Country of Origin | China |
| Length | 3 in |
| Weight | 0.035 lbs |