TASK
Heavy- Duty QSR Zipper (2pk)
SKU: T74545
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$34.99
Features
Specifications
The QSR™ zippers are designed to quickly create re-sealable entryways in a poly sheet. They are easy to apply and use, featuring a durable adhesive that is exposed by simply peeling away a protective paper backing. This system allows for immediate entrance or exit to any enclosed area while also containing dust, debris, and heat. Furthermore, the zippers meet federal containment specifications for asbestos removal. For ease of use, it is recommended to use two zippers approximately 4'-5' apart to create a functional roll-up door.
| Brand | TASK |
|---|---|
| UPC | 062466745451 |
| Package Length (in) | 14.40" |
| Package Width (in) | 3.60" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Length | 7" |
| Width | 3" |
| Quantity | 2pk |