SKU: HDAZ2
| Location: Aisle 29 End Cap
$27.99
/ Pack
/ Pack
17 Packs In stock
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
Features
Specifications
Zipwall® heavy-duty zippers are the quickest way to create an entry in a plastic dust barrier wherever you need it. Two Zipwall® zippers create a hands-free entry - simply roll up the flap and hold the door open using two flap hooks. This hands-free door can be as wide as needed to get equipment and supplies in and out of the worksite. Patented ZipperKnife™ sheeting cutter prevents jams. Specially designed to double-cut the plastic, the included ZipperKnife™ leaves a clean cut that keeps plastic away from zipper teeth.
| Brand | ZIPWALL |
|---|---|
| UPC | 641877309102 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 29 End Cap |
| Package Length (in) | 3.80" |
| Package Width (in) | 4.40" |
| Package Height (in) | 4.40" |
| Includes | (2) Zippers (2) Flap Hooks and (1) ZipperKnife Sheeting Cutter |
| Length | 7 ft |
| Material | Fabric |
| Type | Heavy-Duty |
| Width | 3" |