Features
Specifications
Nonmagnetic tool measures wall density. Works on sheet rock, wood, and plaster. Locates exact center of studs with light indicator. Picture hanging kit included.
| Brand | Zircon |
|---|---|
| UPC | 042186695762 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 25, Section I1 |
| Package Length (in) | 11.00" |
| Package Width (in) | 3.60" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Manufacturer Part Number | 69575 |
| Type | Wood |