Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
Includes:
(1) M12™ Green 360° 3-Plane Laser Kit
(1) M12™ REDLITHIUM™ XC 4.0 Extended Capacity Battery Pack
(1) M12™ Lithium-ion Battery Charger
(1) Responsive Laser Alignment Target
(1) Carrying Case
- All day runtime - 15+ hours
- Brightest green laser optimized for distance
- Micro control - pivots on point
- 125 ft. working range
- 165 ft. range with detector
- Accuracy: +/- 1/8" @ 33 ft
- Amplified rare earth magnets - Will Not Slide on Steel Studs
- Self leveling: +/- 4° tilt
- IP54 rated: water and dust resistant
- 1m impact resistance
- 1/4-20 & 5/8-11 thread mount
- 3 year battery & tool warranty
| Brand | Milwaukee |
|---|---|
| UPC | 045242593149 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 25, Section I2 |
| Package Length (in) | 7.20" |
| Package Width (in) | 3.40" |
| Package Height (in) | 6.60" |
| Manufacturer Part Number | 3632-21 |
| Battery System | M12™ |
| Color Finish | Red |
| Depth | 7.8" |
| Material | Glass Filled Nylon |
| Material Application | Alignment;Leveling;Plumbing |
| Number of Batteries Required | 1 |
| Power Source | Cordless |
| Voltage | 12 |
| Country of Origin | China |