Features
Specifications
Downloads
Radiator Vent Valve with Key
- 1/8″ threads
- Valve pressure rating of 0-125 psi
- Valve temp rating of 0-200º F
- Valve complies with JIS 3604 H3250
| Brand | Jones Stephens |
|---|---|
| UPC | 717510207019 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04, Section D4 |
| Package Length (in) | 5.00" |
| Package Width (in) | 3.00" |
| Package Height (in) | 0.50" |
| Manufacturer Part Number | R20-001 |
| Size | 1/8" |