Features
Specifications
Downloads
Wooster's Sherlock Bucket-Tray has a one gallon capacity, with side handles for easy moving. The durable polypropylene resists solvents and paint build-up.
- Side handles for easy movement
- Durable construction
- Solvent resistant
| Brand | WOOSTER |
|---|---|
| UPC | 071497177995 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 28, Section C2 |
| Package Length (in) | 14.00" |
| Package Width (in) | 18.00" |
| Package Height (in) | 7.00" |
| Manufacturer Part Number | BR414-14 |
| Brand Name | Wooster |
| Sub Brand | Sherlock |
| Material | Plastic |
| Width | 14" |
| Length | 18" |
| Capacity | 1 gal |
| Disposable | No |
| Height | 7" |
| Solvent Resistant | Yes |
| Color | Green |