Features
Specifications
A leader in paint applicator innovation, Wooster has been developing tools designed to meet and even exceed the needs of painters for nearly 170 years. This 14" paint tray lid helps keep your working area clean and secure. Compatible with the BR415 & BR414.
- Snap-fit cover
- Keeps paint from drying out
| Brand | WOOSTER |
|---|---|
| UPC | 071497194503 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 28, Section C3 |
| Package Length (in) | 14.00" |
| Package Width (in) | 18.00" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | BR416-14 |
| Lid Type | Snap-fit |
| Color | Clear |
| Size | 14" |