Features
Specifications
Telescoping Rod, 13 ft, Aluminum
- Sectional joints, injection-molded from durable, lightweight impact-resistant plastic
- Reliable, wear-resistant, polycarbonate locking buttons
- Units of measure in feet/inches/8ths
- Weather resist inks
| Brand | Bosch |
|---|---|
| UPC | 644425061057 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 25, Section I6 |
| Package Length (in) | 1.50" |
| Package Width (in) | 2.50" |
| Package Height (in) | 49.25" |
| Manufacturer Part Number | 06-813C |
| Size | 13 ft |
| Material | Aluminum |